13.9 C
Užice
Početna Slobodno vreme Sport Zlato za Pejić, sa prvenstva tri medalje karatistima Užica

Zlato za Pejić, sa prvenstva tri medalje karatistima Užica

Tokom vikenda u Čačku održano Seniorsko Prvenstvo Srbije i Školsko Prvenstvo Srbije u katama i borbama

Karatistkinja Karate kluba Užice Lidija Trmčić, iako povređena, posle dve pobede u seniorskoj konkurenciji u kategoriji do 50 kg, poražena je u polufinalu Seniorskog Prvenstva Srbije u Čačku, a meč za treće mesto predala je zbog povrede.

Foto KK Užice

Zlato i bronze iz Čačka za Užice

Takmičari Karate kluba Užice su osvojili tri medalje predstavljajući svoje škole na Školskom Prvenstvu Srbije u katama i borbama 27. marta u Čačku.

Zlatnu medalju je osvojila Jovana Pejić, učenica užičke OŠ Stari grad, koja je posle četiri pobede bila najbolja u konkurenciji V i VI razred do 40 kg.

Lidija Trmčić, učenica Ekonomske škole, osvojila je treće mesto do 53 kilograma, dok  je Pavle Ristović iz Užičke gimnazije osvojio bronzanu medalju u konkurenciji preko 70 kg.

–  Na takmičenju su nastupili i učenici Sergej Kurćubić -Kralj Petar II, Ognjen Zdravković -Dušan Jerković, Nađa Trnavac i Vuk Stevanović -Slobodan Sekulić, Aleksandra Rogić -Gimnazija, Vasilije Gudović -Ekonomska i Danilo Jelić- Medicinska škola, koji ovaj put nisu uspeli da se domognu medalja, napomenuli su iz KK Užice.

Učenike su pratili na takmičenja treneri Karate kluba Užice Živan i Miloš Ršumović.