Od danas do 7. juna na putevima širom Srbije biće sprovedena pojačana kontrola vozača dvotočkaša, saopštilo je Ministarstvo unutrašnjih poslova. Akcija je usmerena na vozače motocikala, mopeda, bicikala i lakih električnih vozila, a realizuje se u okviru međunarodne akcije ROADPOL-a, mreže saobraćajnih policija evropskih zemalja.
Tokom trajanja akcije, pripadnici saobraćajne policije kontrolisaće da li vozači poseduju potrebnu dokumentaciju, koriste propisanu zaštitnu opremu i da li njihova vozila ispunjavaju uslove za bezbedno učestvovanje u saobraćaju. Posebna pažnja biće posvećena poštovanju saobraćajnih propisa, kao i otkrivanju vozača koji upravljaju vozilima pod dejstvom alkohola ili psihoaktivnih supstanci.
Iz MUP-a podsećaju da su vozači dvotočkaša među najrizičnijim učesnicima u saobraćaju zbog nedovoljne zaštite u slučaju nezgoda. Zbog toga apeluju na sve vozače da budu odgovorni, prilagode brzinu uslovima na putu i dosledno poštuju saobraćajne propise kako bi se povećala bezbednost svih učesnika u saobraćaju.







