5 C
Užice
Početna Slobodno vreme Sport Toviloviću titula šampiona na 10. 000 metara

Toviloviću titula šampiona na 10. 000 metara

Atletičari Atletskog kluba Mladost iz Užica su ostvarili veliki uspeh na Prvenstvu Srbije na 10.000 metara na novoizgrađenoj atletskoj stazi u Ćupriji, a najprijatnije iznenađene ovog prvenstva je priredio Stefan Tovilović nakon neizvesne trke seniora, napomenuli iz užičkog kluba.

Atletičar AK Mladost Stefan Tovilović je zauzeo prvo mesto u seniorskoj trci i osvojio titulu šampiona Srbije na 10.000 metara na Prvenstvu Srbije u Ćupriji gde je i atletičarka Olivera Jevtić osvojila prvo mesto u konkurenciji seniorki pretrčavši 25 krugova u maratonskom ritmu.

Foto AK Mladost

–  Bila je to dobra provera pred 35. Beogradski maraton, koji će se održati 15.maja. Olivera je ove godine dobila veliko priznanje od grada Beograda i ona je proglašena za Ambasadora ovogodišnjeg maratona, sa 14.istrčanih maratonskih trka u Beogradu od toga je na 12 trijumfovala, naveli su iz AK Mladost.

Takmičenje je održano za vikend na novoizgrađenoj atletskoj stazi u Ćupriji u organizaciji Srpskog atletskog saveza.