12.2 C
Užice
Početna Slobodno vreme Sport Užičko Sportsko društvo gluvih niže uspehe na svetskim takmičenjima

Užičko Sportsko društvo gluvih niže uspehe na svetskim takmičenjima

Užički rukometaši su učinili da Užice ponovo bude ponosno na njihove uspehe, poručila je gradonačelnica Jelena Raković Radivojević na prijemu za članove Sportskog društva gluvih Užice, koji su kao reprezentativci Srbije na Olimpijskim igrama u Brazilu osvojili bronzanu medalju.

Admir Duraković, Danijel Rokić, Zlatko Matić, Alen Muradić i Borko Veselinović su osvojili bronzano odličje na Olimpijskim igrama gluvih, koje su od 1. do 15. maja održane u Kašijas du Sulu u Brazilu.

Gradonačelnica je podsetila da su oni i pre godinu dana na Evropskom prvenstvu u Hrvatskoj osvojili bronzanu medalju.

Reprezentacija Srbije je u borbi za odličje pobedila Tursku rezultatom 22:17. Odličnom igrom tokom celog turnira dokazali su da zaslužuju plasman na pobedničko postolje.