0.2 C
Užice
Početna Slobodno vreme Sport Trmčić prvakinja Srbije

Trmčić prvakinja Srbije

Karatistkinja Karate kluba Užice Lidija Trmčić je postala prvak Srbije osvojivši zlatnu medalju, u kategoriji juniorki do 53 kilograma, na Prvenstvu Srbije u karateu za kadete i juniore u Pančevu.

Trmčić je osvojila zlato savladavši takmičarke iz Zemuna, Sombora i Čačka, da bi u finalu rezultatom 3:1 pobedila takmičarku iz Mladenovca.

Karatistkinja Lidija Trmčić je osvojila u subotu i bronzanu medalju nastupivši u kategoriji mlađih seniorki na Trofeju Srbije.

Sjajan nastup Lidije Trmčić. Konačno je proradila i kada je bilo najbitnije, pokazala svoje pravo šampionsko lice. Nastavljamo da treniramo još jače, kako bi u Užice stigla neka Evropska ili Svetska medalja, rekao je trener Miloš Ršumović.

Na takmičenjima, održanim za vikend u Pančevu, nastupila su tri plasirana takmičara KK Užice.

U kategoriji kadetkinja preko 54 kg, karatistkinja KK Užice Aleksandra Rogić je izgubila meč drugog kola, diskvalifikacijom zbog kontakata, dok je Pavle Ristović u kategoriji juniora do 76 kg poražen u prvom kolu u poslednjim sekundama meča.