21.4 C
Užice
Početna Slobodno vreme Sport Sergej Kurćubić postao prvak Balkana u karateu

Sergej Kurćubić postao prvak Balkana u karateu

Član Karate kluba Užice Sergej Kurćubić je posle 5 ubedljivih pobeda postao prvak Balkana osvojivši zlatnu medalju na Prvenstvu u karateu za pionire, nade, seniore i veterane u Novom Beogradu. U konkurenciji veterana preko 84 kg zlato je osvojio i Miloš Ršumović, trener KK “Užice“.

Ovo je veliki uspeh za naš klub, a i grad. Sergej je bio dominantan. Ubedljivo je pobedio sve svoje protivnike, pokazao svima kako se bori za svoju zemlju i svoj klub. U njegovim grudima kuca veliko junačko srce i pravi je primer kako se mali šampion ponaša i kako se odnosi prema treninzima i obavezama u školi, rekao je trener KK Užice Miloš Ršumović.

Sergej je učenik petog razreda OŠ Kralj Petar II, a na nedavnoj Republičkoj smotri recitatora, u konkurenciji 36 takmičara, zauzeo je 6. mesto.