7.7 C
Užice
Početna Slobodno vreme Sport Sedam medalja za atletičare AK Užice

Sedam medalja za atletičare AK Užice

Članovi Atletskog kluba Užice nastupili su na novogodišnjoj trci u Mrsaću i Ibarskom krosu u Kraljevu gde su osvojili sedam medalja.

Marko Mićević je u trci atletskih škola na 1.500 metara u Mrsaću osvojio prvo mesto, dok je u trci na 300 merata, na Ibarskom krosu osvojio treće mesto. Mihajlo Jakšić je u trkama mlađih pionira osvojio prvo mesto na Ibarskom krosu (800 m), a drugo mesto u Mrsaću (1.500 m). Nadareni Lazar Cukavac u trkama starijih pionira osvojio je drugo mesto na Ibarskom krosu (800 m), a treće u trci u Mrsaću (1.500 m). Dugogodišnji član kluba Mirko Minić je u trci veterana na Ibarskom krosu osvojio prvo mesto (800 m).

Za vreme novogodišnjih i božićnih praznika članovi Atletskog kluba Užice intenzivnije su trenirali i dobri rezultati su došli.

U narednom periodu nastavićemo sa dobrim i napornim radom gde nas očekuje veliki broj kroseva i Prvenstvo Srbije u dvorani za sve uzrasne kategorije. Imamo vrlo talentovanu generaciju takmičara rođenih 2011. i 2012. godine, tako da ću iskoristiti njihov talenat i uz veliki rad doćićemo do dobrih rezultata i nastaviti niz uspeha iz prethodnih godina, rekao je trener u AK Užice Željko Čeliković.