5.6 C
Užice
Početna Slobodno vreme Sport "Rujno" osovjilo 13 medalja u Vrnjačkoj Banji

“Rujno” osovjilo 13 medalja u Vrnjačkoj Banji

Karate klub „Rujno“ iz Čajetine je osvojio trinaest medalja na internacionalnom karate kupu „Vrnjačka Banja open“ (dve zlatne, tri srebrne i osam bronzanih). Najsjajnija odličja su osvojile Vanja Mićić u kategoriji kate pojedinačno (ženske nade) i Jovana Aćimović u kategoriji kumite (ženske nade).

Veliki uspeh je bio što su obe takmičarke, u kategoriji ženske nade borbe – 49 kilograma, susrele u finalnom meču, gde je Aćimović, ipak iskusnija u ovoj disciplini imala prednost, dok je Mićić u toj kategoriji drugoplasirana.

U kategoriji kate pojedinačno, izuzetan nastup je imala Neda Škodrić u kategoriji pionirki, osvojivši srebrnu medalju.

Bronzom su se okitili Anica Radibratović (kadetkinje klasa B), Una Stakić (pionirke klasa D), Đurđa Marić (poletarke klasa D), Teodora Milić (kadetkinje klasa C), Miloš Novaković (pioniri klasa D 2012) i Nikola Brašanac (pioniri klasa D 2011).

Na turniru je učestvovalo trideset klubova Karate federacije Srbije, dok je KK „Rujno“, na završnom turniru za ovu takmičarsku sezonu, nastupio sa dvanaest takmičara.