14.8 C
Užice
Početna Slobodno vreme Sport Pobeda košarkaša Zlatibora u Leskovcu

Pobeda košarkaša Zlatibora u Leskovcu

Košarkaši Zlatibora pobedili su Zdravlje u Leskovcu rezultatom 91:98 u trećem kolu Admiral bet Košarkaške lige Srbije i tako nastavili niz bez poraza od početka sezone. Čajetinski tim ostaje na vrhu prvoligaške tabele i posle zahtevnog gostovanja.

Ekipa Strajina Nedovića je do trijumfa u dvorani Dubočica došla zahvaljujući preokretu u trećoj četvrtini i seriji 16:0. Zdravlje je u prvom poluvremenu vodilo i sa devet poena razlike u dva navrata, ali Zlatibor nije dozvolio dvocifren minus uprkoj slabijoj odbrani i kontroli skoka. Raspoloženi Kovačević je svojom energijom i pokretljivošću pravio problem domaćima, i donosi izjednačenje posle dve vezane trojke Rebeca. Nalet Zlatibora nije zaustavio ni prekid zbog popravljanja mrežice, a vođstvo gostiju u poslednjoj četvrtini sačuvali su precizni napadi kojima se priključuje i kapiten Đukanović.

Najefikasniji u pobedi bio je upravo Viktor Kovačević sa 29 poena i indeksom 40, a sjajna partija krilnog centra donela mu je zvanje najkorisnijeg igrača kola. Za prvu pobedu posle dva vezana poraza u Leskovcu 20 poena i pet asistencija dodao Jan Rebec, a Dimitrije Nikolić postigao 13 poena i šest skokova. Čajetincima je najviše problema pravio leskovački Amerikanac Zekeri Harvi sa 24 poena, ali je Zdravlje ipak doživelo drugi poraz u sezoni.

Zlatibor je na prvom mestu tabele sa maksimalnim učinkom posle prva tri kola KLS-a. Računajući i ABA2 ligu, čajetinska ekipa je vezala pet takmičarskih pobeda od starta sezone, a sledeći protivnik je zemunska Mladost u domaćoj ligi, a meč se igra u subotu od 18 časova u Sportskoj dvorani u Čajetini.