8.4 C
Užice
Početna Zlatiborski okrug Užice Osam medalja za atletičare Atletskog kluba Užice

Osam medalja za atletičare Atletskog kluba Užice

Članovi Atletskog kluba Užice učestvovali su na Krosu Srema u Inđiji gde su osvojili osam medalja, pet zlatnih i tri bronzane.

Mihajlo Jakšić je osvojio dve zlatne medalje u trkama mlađih pionira na 800 i 2000 metara.
Lazar Cukavac je osvojio zlato u trci pionira na 2.000 metara, dok je Tijana Cukavac osvojila na obe trke Atletskih škola na 500 metara bronzane medalje. Marko Mićević je bio treći u trci Atletskih škola na 500 metara. A Mirko Minić je u trkama veterana na 2.000 metara osvojio dve zlatne medalje.

Dobri rezultati koje smo postigli na trkama u Inđiji i Smederevu pokazatelji su dobrog rada. Odlični Mihajlo, sjajni Lazar, briljantna Tijana, dobar Marko su nastavili užičku atletsku školu koja dominira u Srbiji i Evropi. Ova deca treniraju svaki dan jedan put
dnevno, a većina njih radi i dva puta, rekao je trener AK Užice Željko Čeliković i pozvao decu da se učlane u Atletski klub Užice.

Kako je naveo članarina je besplatna, klub je kupio kompletnu sportsku opremu za sadašnje članove, a besplatna su i putovanja na takmičenja. Čeliković se ovom prilikom zahvalio Gradu Užicu na finansijskoj pomoći koju pruža svim sportskim klubovima.