11.1 C
Užice
Početna Srbija i region Omladinci Mladosti iz Lučana pobedili Partizan

Omladinci Mladosti iz Lučana pobedili Partizan

Omladinci Mladosti savladali su kao gosti ekipu Partizana, rezultatom 1:2 u utakmici 5. kola Omladinske lige Srbije. U odličnoj fudbalskoj predstavi izabranici Dragiše Žunića pružili su sjajnu partiju i zasluženo osvojili sva tri boda.

Jedan od važnijih detalja na meču dogodio se u 16. minutu igre kada je dosuđen penal za domaći tim. Golman plavo-belih Željko Samčović, napravio je pravu bravuru i zaustavio udarac Krstića. Ovaj potez golmana Mladosti, kao da je dodatno ohrabrio njegove saigrače da krenu agilnije ka golu protivnika, što je i rezultiralo pogotkom u 30. minutu. Ognjen Milanović je maestralno izveo slobodan udarac, malo iskosa, sa 25 metara udaljenosti i doveo svoj tim u vođstvo. Drugo poluvreme nastavljeno je dobrom igrom tima iz Lučana, što je dovelo do dupliranja prednosti u 65. minutu. Posle skraćenog kornera, u kaznenom prostoru Partizana najbolje se snašao Nenad Perović i poslao loptu u mrežu. Do kraja meča domaći tim je samo uspeo da ublaži poraz pogotkom Vranića u 79. minutu igre, što je bio i konačan rezultat.

U narednom 6. kolu, koje se igra već u sredu 26. avgusta, omladinci Mladosti na svom terenu dočekuju ekipu OFK Beograda.

Izvor i Foto: Radio D Lučani