- REKLAMA -
31.6 C
Užice
Početna Srbija i region Društvo Narkotici sve dostupniji, raznovrsniji i imaju sve negativniji uticaj

Narkotici sve dostupniji, raznovrsniji i imaju sve negativniji uticaj

- REKLAMA -

BRISEL – Droge imaju sve negativniji uticaj na zdravlje i bezbednost u Evropi jer su postale dostupnije, raznovrsnije i snažnije, dok organizovane kriminalne grupe sve češće pribegavaju nasilju, navodi se u danas predstavljenom Evropskom izveštaju o drogama za 2026. godinu.

Izveštaj su zajednički uradile Evropska komisija i Agencija EU za droge (EUDA), a na osnovu podataka iz 29 zemalja – 27 članica EU, Norveške i Turske.

U izveštaju se ističe da opioidi, obično u kombinaciji s drugim supstancama, ostaju vodeći uzrok smrti uzrokovanih drogama u Evropi, a EUDA procenjuje da je u EU u 2024. godini bilo najmanje 7.600 smrtnih slučajeva od predoziranja, uglavnom uzrokovanih više supstanci.

- Advertisement -
IZVORTanjug
- REKLAMA -
Užice
clear sky
31.6 ° C
31.6 °
31.6 °
23 %
1.6kmh
5 %
Pon
33 °
Uto
26 °
Sre
33 °
Čet
36 °
Pet
36 °

Poslednje vesti

- REKLAMA -

Dijalog

Poslednje vesti

- REKLAMA -

Postavite komentar

Unesite Vaš komentar!
molimo Vas unesite Vaše ime