19.1 C
Užice
Početna Zlatiborski okrug Užice Mihajlo Jakšić prvak Srbije

Mihajlo Jakšić prvak Srbije

Takmičari Atletskog kluba Užice imali su zapažen nastup na Prvenstvu Srbije u dvorani na Banjici za starije i mlađe pionire proteklog vikenda.

U kategoriji mlađih pionira u trci na 800 metara Mihajlo Jakšić je osvojio prvo mesto i postao prvak države. On se odmah na početku trke odvojio, diktirao jak tempo i ubedljivo osvojio zlatnu medalju sa rezulrtatom 2:15.92.

Na Prvenstvu Srbije za starije pionire u trci na 2.000 metara užiki panter Mihajlo Jakšić iako je još uvek mlađi pionir, hrabro se borio sa starijim rivalima i na kraju osvojio drugo mesto i srebrnu medalju rezultatom 6:12.13 iza Kaida Koce (AK Novi Pazar). U istoj trci mlađani Marko Mićević osvojio je odlično četvro mesto.

Ove godine se u Užicu održavaju MOSI igre i ovo je samo lepa uvertira i najava da će Mihajlo i Marko dostojno reprezentovati Grad i osvojiti medalje.

Atletski klub Užice uspešno je okončao atletsku sezonu u dvorani i dolazi period trka i kroseva što je uvertira za sezonu takmičenja na stadionima koja počinje u maju.