20.1 C
Užice
Početna Slobodno vreme Sport Medalje za AK Užice na Otvorenom prvenstvu Beograda za mlađe i starije...

Medalje za AK Užice na Otvorenom prvenstvu Beograda za mlađe i starije pionire

Atletičar AK Užice Mihailo Jakšić je osvojio zlatnu medalju u trci mlađih pionira na 800 metara na Otvorenom prvenstvu Beograda za mlađe i starije pionire.

• Ubedljivo je trijumfovao rezultatom 2.15,74, što je najbolji rezultat u Srbiji za uzrast mlađih pionira ove sezone. Tako je istakao kandidaturu, odnosno biće glavni favorit trke na Prvenstvu Srbije za mlađe pionire, naveo je Željko Čeliković iz AK Užice.

U trci je učestvovao i takmičar AK Užice Marko Mićević koji je osvojio šesto mesto.

Mlađi pionir Mihajlo Jakšić iz AK Užice osvojio je drugo mesto u trci starijih pionira na 2.000 metara, rezultatom 6.07,14.

• Taj rezultat najbolji je u kategoriji mlađih pionira u Srbiji za ovu godinu na 2.000 metara. Iako mlađi dve godine i niži od rivala za “glavu i više”, sićušni Mihajlo je pokazao raskošni talenat. Uputio se sa njima u nemilosrdnu borbu da ih pobedi. Čak je i u jednom momentu izašao na čelo i podigao na noge gledaoce koji su ga burno podržali. Na kraju je osvojio “samo“ drugo mesto, a pobedio je Ognjen Popov (“Proleter” Zrenjanin). U istoj trci Marko Mićević osvojio je četvrto mesto sa 7.04,68 što mu je lični rekord, izvestio je trener Željko Čeliković.

Foto AK Užice

Otvoreno prvenstvo Beograda za mlađe i starije pionire je održano 10. i 11. februara u atletskoj dvorani u Beogradu.

Takmičare Atletskog kluba Užice 24. februara Prvenstvo Srbije za starije pionire, a drugog dana Prvenstvo Srbije za mlađe pionire u Beogradu.