8.8 C
Užice
Početna Slobodno vreme Sport Košarkaši Zlatibora poraženi u Subotici

Košarkaši Zlatibora poraženi u Subotici

Košarkaši Zlatibora izgubili su od Spartaka sa 92:91 u derbiju 26. kola Admiral bet Košarkaške lige Srbije na gostovanju u Subotici. U sjajnom ambijentu domaći tim je je došao do 19. pobede koliko imaju i Metalac i Zlatibor, ali su Čajetinci odbranili razliku od pet poena iz meča u prvom delu sezon, prenosi Zlatibor press.

Ekipa Strajina Nedovića je sjajno odigrala prvu četvrtinu sa raznovrsnim oružjem u napadu. Spolja su pogađali oporavljeni kapiten Protić i Đukanović, a pod košem je dobre pozicije koristio Tejić. Trojkašku kanonadu upotpunjuju Grubelić i Ponjavić i Zlatibor dolazi do dvocifrene prednosti i čak 35 ubačenih poena u prvih 10 minuta.

Ipak, u drugom kvartalu se razlika od sedam poena se brzo topi, jer u dobar šuterski ritam ulazi ekipa iskusnog trenera Željka Lukajića. Sa druge strane, gosti upadaju u krizu i u drugih 10 minuta ubacuju samo 10 poena pa Spartak na poluvremenu vodi sa 56:45.

Početkom treće četvrtine predvođen raspoloženi Sokolovićem Spartak dolazi do najveće razlike od 16 poena. Ipak, Čajetinci se vraćaju u meč sa nekoliko ukradenih lopti i lakih poena pa prave seriju 10:0 sa kojom se meč nastavlja u egalu.

Tokom četvrte četvrtine je postalo jasno da će meč biti rešen u poslednjim posedima. Spartak se razigrao, dok Zlatibor dobija dobru produkciju od Votsona. Poenom Starovlaha sa linije penala Zlatibor u poslednjem minutu dolazi u vođstvo 90:91. Takođe sa penala, Spartak ponovo dolazi do prednosti, a Zlatiboru ostaje 11 sekundi za poslednji napad. Iako je bilo i drugih opcija i još vremena, Starovlah se odlučio za trojku iz velike daljine, ali nije imao sreće da je pogodi, pa je pobeda ostala u Subotici na veliku radost mnogobrojne publike.

Za Zlatibor je 22 poena ubacio Brano Đukanović, 16 je dodao Marko Tejić, dok je 14 ubacio Džordan Votson.

Posle 26 kola prvoligaškog ranga po 19 pobeda i sedam poraza imaju Metalac, Spartak i Zlatibor, koji je na trećem mestu. Do kraja prvenstva ostalo je četiri kola, a u narednoj rundi Čajetinci gostuju u Kraljevu Slogi.