14.3 C
Užice
Početna Slobodno vreme Sport Košarkaši Zlatibora bolji od Šibenke

Košarkaši Zlatibora bolji od Šibenke

Košarkaši Zlatibor Gold gondole pobedili su Šibenku sa 101:80 u drugom kolu NLB ABA2 lige na turniru u Subotici. Čajetinski tim je tako završio učešće na prvom ovosezonskom balonu i još uvek je bez poraza u takmičarskim utakmicama od početka sezone.

Utakmica protiv hrvatskog predstavnika slavne prošlosti koji debituje u ABA2 ligi rešena je u drugom poluvremenu. Šibenka je sa mnogo trčanja i šuteva za tri poena držala priključak do pred kraj treće četvrtine. Tada je Zlatibor pokrenuo seriju 24:5 kojom se odvojio na preko 10 poena razlike, iskoristivši manji fond igrača protivnika.

Najefikasniji u pobedio bio je Belorus Vitali Ljutić sa 17 poena, dok je 16 dodao Jan Rebec, a 14 Brano Đukanović. U poslednjoj četvrtini dobrim potezima kada se pravila razlika istakao se Milutin Vujičić, a zakucavanje Lazara Miloševića u finišu utakmice su igrači ispratili sa oduševljenjem. Za Šibenku su po 14 poena ubacili Luka Babić i Lovro Madalinić.

Posle subotičkog turnira i maksimalnog učinka sa dve pobede, ekipu Zlatibora očekuje utakmica trećeg kola Košarkaške lige Srbije protiv Zdravlja u Leskovcu u ponedeljak, 16. okotobra.