2.1 C
Užice
Početna Slobodno vreme Sport "Komplet lepinja" osvojila zlato na Sportskim igrama mladih

“Komplet lepinja” osvojila zlato na Sportskim igrama mladih

Fudbalska ekipa sastavljena od igrača iz Čajetine i iz Užica pod nazivom Komplet lepinja osvojila je prvo mesto na regionalnom turniru Sportskih igara mladih u Novom Pazaru i tako se plasirala na državno finale koje će biti održano od 8. jula u Vrnjačkoj Banji. Najbolje su se pokazali fudbaleri 2006. godišta koji su osvojili zlato u konkurenciji 14 ekipa.

Pobednički tim su činili Čajetinci: kapiten Luka Mladenović, Nikola Radišić, Nikola Mićić, Miloš Bralović i Uroš Stojanović i Užičani Matija Dragićević, Bogdan Jadžić, Lazar Jovanović, Đorđe Marinković i Sergej Bogdanović, a ekipu je vodio Miroslav Radišić. U četvrtfinalu su najpe savladali Prijepolje sa 5:2, pa Memento Priboj u polufinalu sa 3:2, a istim rezultatom su u finalu bili bolji od ekipe AF Role iz Sjenice.

U ostalim sportovima, užička basket ekipa u basketu 3×3 je ispala u prvom kolu, kao i mlađa ekipa u fudbalu za 2011. godište koja je izgubila od Prijepolja, dok je čajetinski tim u igri između dve vatre izgubio od Priboja.

Atletičar Stefan Janković zauzeo je peto mesto u trci na 60 metara. Svi oni su regionalno finale izborili pobedom na kvalifikacionom takmičenju koje je održano na Zlatiboru.

Pobednici finala u Vrnjačkoj Banji izboriće plasman na međunarodno finale Sportskih igara mladih koje se tradicionalno održava u Splitu.