13.9 C
Užice
Početna Slobodno vreme Sport Karatiskinja Anja Milosavljević učestvuje na Balkankom prvenstvu u Baru

Karatiskinja Anja Milosavljević učestvuje na Balkankom prvenstvu u Baru

Karatistkinja Rujnog Anja Milosavljević učestvovaće na prvenstvu Balkana sa reprezentacijom Srbije u konkurenciji pionirki do 40 kilograma. Mlada karatistkinja kluba iz Čajetine je poziv obezbedila dobrim nastupima na velikim tamičenjima tokom sezone čime je ostvaren još jedan uspeh za klub koji vodi Slađana Vulović.

Prvenstvo Balkana u karateu za decu se održava u Baru od 26. do 28. maja pod okriljem Svetske karate federacije VKF. Talentovana Anja Milosavljević je ove godine osvojila srebrnu medalju na Prvenstvu Srbije u Mladenovcu u borbama.

Ova reprezentativka radi pojačno kako bi se što bolje spremila za prvenstvo Balkana. Na poslednjem turniru Tara open je osvojila zaltnu medalju čime je pokazala dobru formu, a ostali članovi kluba su na tom takmičenju osvojili 14 medalja.

Anja Milosavljević će se boriti u konkurenciji devojčica iz Crne Gore, Bosne i Hercegovine, Hrvatske, Severne Makedonije, Grčke i Turske, žreb za rundu od 16 najboljih biće održan u četvrtak, a borbe su na programu u petak u dvorani Topolica u Baru.