10.7 C
Užice
Početna Zlatiborski okrug Užice Iz Kragujevca u Užice sa četiri medalje

Iz Kragujevca u Užice sa četiri medalje

Karatista KK Užice Ognjen Zdravković je osvojio zlatnu medalju u katama na Kupu Srbije za poletarce pionire i nade u katama i borbama.

Zdravković je zlato osvojio u kategoriji poletaraca 2012 klasa C.

Na istom takmičenju u Kragujevcu, karatista Aleksandar Šnajder je osvojio bronzanu medalju kod pionira 2009 klasa C.

• Sergej Kurćubić, inače najbolji takmičar kluba u katama, drastično je oštećen od strane sudija u četvrfinalu, tako da se nije domogao medalje. Luka Ljubičić i Nikola Radović su poraženi u prvom kolu, navode iz Karate kluba Užice.

Užički klub je osvojio i dve medalje na takmičenju u borbama koje je održano dan kasnije u Kragujevcu.

• U kategoriji pionira do 40 kg treće mesto zauzeo je Vuk Stevanović, dok je kod nada do 50 kg Filip Kovačević posle tri pobede, u finalu u poslednjoj sekundi izgubio meč zbog kontakta i osvojio srebrnu medalju. Nikola Radović i Jovana Ćurčić ovaj put su ostali bez medalja, dodaju iz užičkog kluba.

Kup Srbije za poletarce pionire i nade u katama i borbama je održan u hotelu Šumarice.