15.9 C
Užice
Početna Zlatiborski okrug Užice Ekipa karate kluba Užice ostvarila odlične rezultate na Prvenstvu regiona za kadete...

Ekipa karate kluba Užice ostvarila odlične rezultate na Prvenstvu regiona za kadete i juniore u Kragujevcu

U subotu 26.septembra u Kragujevcu, u hotelu „Šumarice“ , održano je Prvenstvo regiona za kadete i juniore. Ekipa karate kluba „Užice“ ostvarila je odlične rezultate. Osvojene su tri zlatne, četiri srebrne i dve bronzane medalje, sve u borbama.
Ekipa kadetkinja u sastavu Aleksandra Rogić, Jana Ilić. Petra Gajić i Teodora Despić u neizvesnom finalu, savladale su ekipu „Omladinca“ iz Bajine Bašte i osvojile zlatnu medalju. Muška ekipa kadeta u sastavu Pavle Ristović. Kristijan i Demijan Delić i Luka Bakić, posle jedne ubedljive pobede, poraženi su u finalu od ekipe „Borca“ iz Čačka rezultatom 2:1.
U pojedinačnoj konkurenciji najbolji je bio Pavle Ristović u konkurenciji kadeta do 70 kg, koji je sa četiri pobede osvojio prvo mesto. U kategoriji juniorki do 48 kg zlatom se okitila Lidija Trmčić, dok su Aleksandra Rogić kadetkinja do 54 kg i Teodora Despić kadetkinja preko 54 kg posle 3 pobede zaustavljene u finalima, osvojivši tako srebrne medalje. Ivan Dunjić kadet b klase zauzeo je drugo, dok je Luka Bakić zauzeo treće mesto. Kod juniora do 74 kg bronzu je osvojio Vasilije Gudović. Marija Bajić i Petra Gajić zauzeli su peto i šesto mesto kod kadetkinja do 54 kg iako, pored osvajača medalja, ostvarili plasman na Prvenstvo Srbije.