- REKLAMA -
31.5 C
Užice
Početna Srbija i region Društvo Stefanović: Očekujem od policije hitnu identifikaciju nasilnika, hapšenje i privođenje tužilaštvima

Stefanović: Očekujem od policije hitnu identifikaciju nasilnika, hapšenje i privođenje tužilaštvima

- REKLAMA -

Glavni javni tužilac Višeg javnog tužilaštva u Beogradu Nenad Stefanović saopštio je da će svi koji su sinoć zloupotrebili pravo na mirno okupljanje na neprijavljenim javnim skupovima i izvršili krivična dela, brzo biti identifikovani, lišeni slobode i procesuirani.

Nenad Stefanović je na konferenciji za medije poručio, povodom sinoćnih protesta i sukoba, da će agresivno nasilničko ponašanje, koje je sinoć ispoljeno na ulicama Beograda, biti kažnjeno u skladu sa zakonom i da se nasilju mora stati na kraj.

Sva lica koja su sinoć zloupotrebila pravo na mirno okupljanje, na neprijavljenim javnim skupovima, i izvršila su krivična dela, brzo će biti identifikovana, lišena slobode i procesuirana zbog nasilničkog ponašanja, remećenja javnog reda i mira, pozivanja na nasilnu promenu ustavnog uređenja, zbog ograničavanja slobode kretanja građana, kao i zbog napada na pripadnike policije“, rekao je Stefanović.

Takođe, dodao je, Odeljenje za borbu protiv visokotehnološkog kriminala daće policiji nalog za identifikaciju svih lica koja su na društvenim mrežama pozivala na nasilje, kako bi se utvrdila i njihova krivična odgovornost.

Više javno tužilaštvo u Beogradu je upozoravalo nekoliko puta na nultu toleranciju vršenja nasilja na ulicama našeg glavnog grada. Zbog toga ističem da nasilničko ponašanje, vandalizam, terorisanje građana neće ostati nekažnjeni, a posebno ne kada se vrši nad policijskim službenicima, koja je jedna od osnovnih uloga obezbeđenja javnog reda i mira“, saopštio je tužilac.

Od policije očekuje hitnu identifikaciju svih nasilnika, njihovo hapšenje u kratkom vremenskom roku i privođenje nadležnim tužilaštvima, gde će biti procesuirani u skladu sa zakonom.

Takođe, apelujem na sve građane Republike Srbije da poštuju Ustav i zakone Republike Srbije, da se uzdrže od bilo kakvog vršenja nasilja, pogotovo nasilja prema pripadnicima državnih organa, policijskim službenicima, da se uzdrže od remećenja javnog reda i mira, jer u suprotnom biće procesuirani i biće utvrđena njihova odgovornost u skladu sa zakonima Republike Srbije“, poručio je glavni javni tužilac Višeg javnog tužilaštva u Beogradu.

- Advertisement -
IZVORRTS
- REKLAMA -
Užice
clear sky
31.5 ° C
31.5 °
31.5 °
19 %
4.1kmh
0 %
Čet
31 °
Pet
32 °
Sub
34 °
Ned
30 °
Pon
26 °

Poslednje vesti

- REKLAMA -

Dijalog

Poslednje vesti

- REKLAMA -

Postavite komentar

Unesite Vaš komentar!
molimo Vas unesite Vaše ime