- REKLAMA -
29 C
Užice
Početna Zlatiborski okrug Užice Koncert u GKC-u i omaž Žarku Petroviću

Koncert u GKC-u i omaž Žarku Petroviću

- REKLAMA -

Mini koncert u znak sećanja na preminulog kompozitora i pesnika Žarka Petrovića iz Užica biće večeras održan u Gradskom kulturnom centru u Užicu u okviru proslave Dana grada.

Na mini koncertu učestvovaće poznati užički muzičari i prvakinja drame užičkog pozorišta Divna Marić.
Mini koncert počeće od 19.30 u klubu GKC-a i biće održan saradnjom Udruženja Užičana u Beogradu i Gradskog kulturnog centra.

Užičanin Žarko Petrović je bio poznati srpski kompozitor, klavirista, dirigent, muzički aranžer, književnik. Biografija muzičko – književnih dela Žarka Petrovića obuhvata više od 2000 jedinica. Napisao je oko 600 aranžmana za romanse, šansone i starogradske pesme i sarađivao sa više od 300 vokalnih solista iz bivše Jugoslavije.

  • Njegov ukupan rad je ovenčan velikim brojem nagrada, društvenih priznanja, zlatnih i platinastih ploča, podsetili su na izložbi Koncert koji traje, održanoj letos u okviru festivala BAZZUM u Narodnoj biblioteci Užice.

Užičanstvenom Petroviću od Užica – Koncert koji traje(AUDIO)

- Advertisement -
- REKLAMA -
Užice
broken clouds
29 ° C
29 °
29 °
29 %
3.3kmh
67 %
Pet
31 °
Sub
33 °
Ned
27 °
Pon
24 °
Uto
28 °

Poslednje vesti

- REKLAMA -

Dijalog

Poslednje vesti

- REKLAMA -

Postavite komentar

Unesite Vaš komentar!
molimo Vas unesite Vaše ime