- REKLAMA -
21.8 C
Užice
Početna Zlatiborski okrug Užice Deset hiljada kilometara od Užica do Meksika: Grad na Đetinji bogatiji za...

Deset hiljada kilometara od Užica do Meksika: Grad na Đetinji bogatiji za dva naučna eksponata

- REKLAMA -

Park nauke Regionalnog centra za profesionalni razvoj zaposlenih u obrazovanju Užice od septembra je bogatiji za dva naučna eksponata: stub daljinar i numerički magnetni sto. Eksponati su dobijeni u okviru Javnog poziva Centra za promociju nauke-projekti izrade eksponata.

Stub daljinar našao je svoje mesto ispred zgrade Regionalnog centra za profesionalni razvoj zaposlenih u obrazovanju Užice i biće interesantan kako deci, tako i odraslima. Strelice pokazuju strane sveta i udaljenost gradova ili značajnih mesta.

Numerički magnetni sto predstavlja eksponat namenjen integraciji sadržaja iz oblasti fizike, umetnosti i matematike. Omogućava aktivno učešće posetilaca parka, od studenata, učenika osnovnih i srednjih škola, dece predškolskog uzrasta, i građana.

Rina

Foto: RCU

- Advertisement -
- REKLAMA -
Užice
few clouds
21.8 ° C
21.8 °
21.8 °
62 %
5kmh
13 %
Uto
21 °
Sre
18 °
Čet
21 °
Pet
25 °
Sub
26 °

Poslednje vesti

- REKLAMA -

Dijalog

Poslednje vesti

- REKLAMA -

Postavite komentar

Unesite Vaš komentar!
molimo Vas unesite Vaše ime