- REKLAMA -
34.1 C
Užice
Početna Zlatiborski okrug Priboj, Prijepolje, Nova Varoš, Sjenica Prodat nekadašnji simbol Priboja za duplo veću cenu od početne

Prodat nekadašnji simbol Priboja za duplo veću cenu od početne

- REKLAMA -

Priboj – Na javnoj licitaciji pribojsko preduzeće „Kikoprom“ postalo je novi vlasnik hotela „Lim“, nekadašnjeg simbola ugostiteljstva u ovom gradu.

– Iako je početna cena objekta iznosila nešto više od 96 miliona dinara, „Kikoprom“ je ponudio čak 190 miliona i time nadmašio konkurenciju. Za kupovinu hotela, koji se nalazi na izuzetno atraktivnoj lokaciji u centru Priboja, bila je zainteresovana i čačanska firma „Kladionica Brazil“, koja je dostigla iznos od 180 miliona dinara, potvrđeno je za RINU.

Pored njih, u nadmetanju su učestvovala još dva ponuđača, ali sa znatno nižim iznosima.

Hotel „Lim“ već godinama nije u funkciji i nalazi se u stanju koje zahteva ozbiljna ulaganja. Kupovina ovog objekta predstavlja novu priliku za njegovu potpunu rekonstrukciju i vraćanje nekadašnjeg sjaja, ali i za unapređenje turističke ponude Priboja.

Kompanija „Kikoprom“, poznata po uspešnom poslovanju, već posluje u više sektora. U svom vlasništvu ima fabriku za proizvodnju peleta, bavi se izgradnjom i prodajom stanova, a kupovinom hotela „Lim“ ulazi i u oblast hotelijerstva. Time dodatno širi svoju delatnost i potvrđuje status jednog od vodećih lokalnih privrednih subjekata.

Očekuje se da će rekonstrukcija i ponovno otvaranje hotela doprineti otvaranju novih radnih mesta, jačanju turizma, ali i sveukupnom razvoju privrede opštine Priboj.

RINA

- Advertisement -
- REKLAMA -
Užice
clear sky
34.1 ° C
34.1 °
34.1 °
27 %
2.2kmh
2 %
Pet
35 °
Sub
38 °
Ned
30 °
Pon
22 °
Uto
15 °

Poslednje vesti

- REKLAMA -

Dijalog

Poslednje vesti

- REKLAMA -

Postavite komentar

Unesite Vaš komentar!
molimo Vas unesite Vaše ime