„Zlatibor sadržajnim manifestacionim programom spremno dočekuje novogodišnje i božićne praznike“, poručili su iz Turističke organizacije Zlatibor na zvaničnom otvaranju zimske sezone i manifestacije „Golden vinter opening“.


„U razgovoru sa privredom saznajemo da su hotelski kapaciteti sada popunjeni preko 95%. Očekujemo u novogodišnjim danima preko 100.000 posetilaca na destinaciji“, istakao je Vladimir Živanović, direktor Turističke organizacije Zlatibor, procenjujući da će tu planinu nakon novogodišnjih praznika dnevno posetiti između 50.000 i 60.000 ljudi.

Ugostiteljski objekti pripremili su raznovrstan program za širu populaciju tokom novogodišnjih i božićnih praznika.

„Kapaciteti smeštaja Golden panorama je 120 luksuzno opremljenih apartmana, sa restoranom koji jedini na Zlatiboru, a drugi u Srbiji, ima HASAP i HALAL sertifikat. Sada su kapaciteti jako popunjeni, što nam je zaista drago“, naveo je Miloš Lojaničić, menadžer hotela Golden panorama u kom boravak u dvokrevetnoj sobi trenutno košta oko stotinu evra.
Golden panorama je generalni pokrovitelj dvodnevne manifestacije „Golden vinter opening“.


„Cilj manifestacije je da pruži komfor za porodice i mlade ljude. Nadamo se da će manifestacija postati tradicionalna“, naveo je Lojaničić.






Festival „Zlatiborska božićna bajka“ na Kraljevom trgu do 31. januara ponudiće sadržaje za različite uzraste; zimski bioskop, edukativne radionice i aktivnosti za najmlađe, predstave i nastupe lokalnih muzičkih bendova. Festival organizuju Opština Čajetina i Turistička organizacija Zlatibor uz podršku restorana „Mala fabrika ukusa“.

Kulturni centar „Zlatibor”: Besplatan novogodišnji program za mališane
Glavna turistička atrakcija Zlatibora Gold gondola, najduža jednosegmentna panoramska žičara na svetu koja vazdušnom trasom povezuje centar Zlatibora i vrh Tornika, radiće svakog dana od 9 do 15 sati, dok će poslednja vožnja sa Tornika biti u 16 časova.
„Biće puno dobre zabave na vrhu Tornika uz ritmove stare muzike, ali i modernih bendova, uz aperitiv na visini i lokalne ukuse i mirise“, najavila je Bojana Božanić, direktorka JP „Gold gondola Zlatibor“.

Za zimsku sezonu iz JP „Gold gondola“ najavljuju praznične događaje, tematske žurke na trasi godnole, gastro užitke, zimske igre, posebne aktivnosti za porodice i decu.
„Trudili smo se da svaki vikend, ali i svaki boravak na gondoli, bude poseban. Posebna novina ove godine je nagradna igra tokom koje posetioci svakog vikenda na Torniku mogu osvojiti vožnju gondolom i druge vredne nagrade“, naveli su iz JP „Gold gondola“.
Novogodišnja dnevna žurka biće održana 31. decembra, od 12 do 15 časova, u Gondola baru na Torniku.
„Gold gondola je postala više od vožnje. To je mesto susreta i novih doživljaja, koje spaja lokalnu kreativnost, autentičan duh planine, prazničnu atmosferu sa modernim trendovima i ritmom urbanog turističkog naselja, gastronomijom i muzikom“, kazala je Bojana Božanić, direktorka JP „Gold gondola Zlatibor“.
JP „Gold gondola“ pokreće Lojaliti program.

„Od nove godine počinje sa korišćenjem digitalna kartica koja će dati mnogo povoljnosti gostima koji će se gondoli vraćati“, istkla je Božanić, podsetivši da će 2026. godine to javno preduzeće slaviti ubilej: deset godina od osnivanja firme i pet godina od početka rada panoramske žičare.
Prema navodima Milana Stamatovića, predsednika opštine Čajetina, Zlatibor je interesantan i posećen tokom cele godine i, „uprkos ekonomskoj krizi u Srbiji i svetu, beleži porast gostiju, stanovnika i novorođene dece“.

„Ove godine smo krenuli sa izradom projektne dokumentacije za velike kapitalne projekte, kao što je Zlatni grad na potezu Ribnice, aerodrom, sporski tereni. Nadam se da ćemo u nekom periodu od pet godina imati potpunu novu sliku Zlatibora, novu klijentelu“, naveo je Stamatović.
Prema navodima direktor TO Zlatibor, statistički podaci ukazuju da je 2025. godina uspešnija od prethodne turističke godine.
„Mi ćemo ove godine premašiti cifru od 1.200.000 registrovanih turističkih noćenja. Zlatibor zaista uspešno napreduje na turističkom mapi Srbije i sa razvojnim projektima siguran sam da će se Zlatibor još bolje pozicionirati“, naveo je Vladimir Živanović.









