- REKLAMA -
6.2 C
Užice
Početna Zlatiborski okrug Priboj, Prijepolje, Nova Varoš, Sjenica Specijalni rezervat prirode Uvac u top 6 turističkih destinacija u Srbiji

Specijalni rezervat prirode Uvac u top 6 turističkih destinacija u Srbiji

- REKLAMA -

Zlatar – Prema oceni Turističke organizacije, Srbije Specijalni rezervat prirode Uvac, izabran je za top šest destinacija, za one koji vole aktivan odmor, ali i za one koji žele nešto mirniji, porodični ambijent. Između planina Zlatar i Zlatibor i gradova Nova Varoš i Sjenica svoj put je usekla reka Uvac i ovaj prostor obeležila svojim nadaleko poznatim meandrima.

Na obroncima klisure nalaze se i ulazi u veći broj pećina, a među njima dominira Ušački pećinski sistem u koji spadaju Ušačka, Ledena, Bezdana, Tubića i Baždarska pećina. 

Ljubitelji ptica u rezervatu mogu naići na 130 vrsta ptica, a najpoznatiji je beloglavi sup – jedna od dve preostale vrste lešinara koje se danas gnezde na području Srbije.

Nedaleko od Uvca su Zlatar i Zlatibor, gde možete uživati u svežem planinskom vazduhu u svako doba godine, ali i okusiti čuvenu komplet lepinju. Nakon predaha, možete nastaviti pohod obilaskom još nekih pećina, a mi izdvajamo veličanstvenu Stopića pećinu i Potpećku pećinu.

Foto: Turistička organizacija Strbija – Uvac

Izvor: PPMedia

 

- Advertisement -
- REKLAMA -
Užice
broken clouds
6.2 ° C
6.2 °
6.2 °
91 %
1kmh
75 %
Ned
16 °
Pon
16 °
Uto
15 °
Sre
15 °
Čet
16 °

Poslednje vesti

- REKLAMA -

Dijalog

Poslednje vesti

- REKLAMA -

Postavite komentar

Unesite Vaš komentar!
molimo Vas unesite Vaše ime