Užice – Čitavu noć trajala je borba sa snežnim padavinama na teritoriji Zlatiborskog i Moravičkog okruga. Putari su noć proveli na terenu, a rezultat toga jeste to da su svi putevi prohodni i saobraćaj se odvija bez problema, čak i za šlepere preko Borove glave.
– Imamo oko 20 centimetara novog snega, svi putevi su blagovremeno pročišćeni, nema zastoja. Ukinuta je zabrana za šlepere preko Zlatibora i Tare. Putevi su posuti, kako zbog niskih temperatura ne bi došlo do formiranja ledenog pokrivača, kažu za RINU u Putevima Užice.
Novi sneg nije izazvao probleme ni na teritoriji opštini Ivanjica, gde takođe nema zavejanih puteva.
– Naše ekipe su na 50 odstgo angažovanosti, putevi se čiste po prioritetima i sve je prhodno. Tokom jučerašnjeg dana napadalo je novoh od 15 do 20 centimetara novog snega. Situacija na terenu se prati iz minuta u minut, rekao je Vitomir Arsović iz Puteva Ivanjica.
Javno preduzeće “Putevi Srbije”: Bez zadržavanja na graničnim prelazima i na naplatnim stanicama








