U Srbiji je danas počelo polaganje male mature završnim testom iz srpskog, odnosno maternjeg jezika.
Polaganje završnog testa iz srpskog jezika počelo je u 9 časova. Malu maturu ove godine polaže 64.077 osmaka i 1.573 polaznika funkcionalonog osnovnog obrazovanja odraslih.
U utorak, 24. juna đaci će rešavati zadatke iz matematike, a dan kasnije i test iz predmeta po izboru. Sva tri dana ispit počinje u 9 časova, a kandidati će imati na raspolaganju dva sata da reše zadatke.
Preliminarni rezultati završnog ispita biće objavljeni na nivou škole, kao i na portalu Moja srednja škola u petak, 27. juna. Istog dana, učenici i njihovi roditelji, odnosno drugi zakonski zastupnici, imaju pravo da ulože prigovor i to neposredno u školi ili elektronskim putem.
Objavljivanje konačnih rezultata završnog ispita biće u ponedeljak 30. juna.
Za upis učenika u prvi razred srednje škole za školsku 2025/2026. godinu, planirano je više od 73.000 mesta.