Guča – Pobednik 60. jubilarnog Sabora trubača u Guči je Kristijan Azirović iz Bojnika. Njegov orkestar dobio je nagradu i za najbolje odsvirano kolo.
“Srce mi je puno, nisam ovo očekivao. Čitav moj orkestar u šoku. Zbog korone nismo se dugo spremali, ali ostavili smo dušu na ovoj sceni i to je žiri prepoznao. Ovo nam je druga vredna nagrada, jer smo 2013. osvojili Prvu trubu na Saboru u Guči”, izjavio je Kristijan.
Nagradu publike koju tradicionalno dodeljuje medijska kuća Novosti ove godine otišla je u ruke trubača Marka Trnavaca.
“Rečima ne može da se opiše sreća koju moje kolege iz orkestra i ja trenutno osećamo. Puno nam je srce, jer je Guča naša druga kuća i drago nam je što je publika prepoznala naš kvalitet. To nam je podstrek da se i dalje još više trudimo u budemo još bolji”, izjavio je za RINU Trnavac.
Za najbolji orkestar proglašen je orkestar kapelnika Vladimira Ivanovića iz Zagužanja. Nagrada Od zlata jabuka za najizvornije muziciranje otišla je u ruke orkestra Jovice Jovanovića iz Lunovog sela.