Izložba crteža i grafike nagrađivanog strip crtača, ilustratora i karikaturiste iz Prijepolja Sabahudina Muranovića Murana biće otvorena u četvrtak, 30. marta u 20 časova u Gradskom kulturnom centru u Užicu.
Muranović se bavi i slikarstvom – tehnikama ulje i akvarel, grafikom, bareljefom, najčešće u realističkom i hiperrealističkom stilu. Oprobao sa i u pozorišnoj umetnosti, glumeći u pet predstava sa pozorišnim ansamblom pri Domu kulture u Prijepolju. Iako mu je strip blizak još od dečačkih dana, ozbiljnije se stripom počinje baviti tek nakon devesesetih.
Osnivač je, autor programa i voditelj Škole stripa, ilustracije i karikature Mebijus u Prijepolju. Do sada je realizovao četrdesetak izložbi u Srbiji i van nje. Član je Udruženja stripskih umetnika Srbije.
Poznat je i po satiričnom dnevnom stripu i karikaturama koje objavljuje za beogradski list Danas.